18 MW

Moc cieplna

2 MWe

Moc elektryczna

98%

Sprawność ogólna

Gazowa elektrociepłownia kondensacyjna

Oddana do eksploatacji w 2016 r. gazowa elektrociepłownia kondensacyjna dla SOKOŁÓW S.A. pracująca w technologii wysokosprawnej kogeneracji to jeden z najbardziej ekologicznych i zaawansowanych technologicznie obiektów energetycznych dla przemysłu spożywczego w Europie. Elektrociepłownia produkuje dla potrzeb zakładu energię elektryczną, parę wodną nasyconą i ciepłą wodę dla potrzeb produkcji.

 

W części kogeneracyjnej zainstalowane zostały dwa agregaty kogeneracyjne firmy Dresser-Rand. Agregaty te oprócz energii elektrycznej produkują parę wodną nasyconą i ciepłą wodę dla potrzeb produkcji. ​​​​​​​

 

W części kotłowej zainstalowane są trzy kotły parowe firmy Viessmann typ Vitomax 200 o wydajności po 7 t/h każdy. Kotły wyposażone są w palniki gazowe firmy Weishaupt i automatykę kotłową firmy Gestra. Zarówno agregaty kogeneracyjne jak i kotły pracują w technologii kondensacji spalin. Temperatura spalin w kominie poniżej 70°C.

Parametry elektrociepłowni

Moc elektryczna 2 MW
Moc cieplna 18 MWe
Sprawność elektryczna 42%
Sprawność ogólna 98%
Produkcja energii elektrycznej do 2 MW
Produkcja pary wodnej nasyconej 8 bar do 22 t/h
Produkcja ciepłej wody na potrzeby produkcji 87°C do 100 m3/h

Inwestor Sokołów S.A.

SOKOŁÓW S.A. to lider i najbardziej rozpoznawalna marka w branży mięsnej w Polsce, znana i ceniona za granicą. Do najsilniejszych marek spółki należą Sokoliki, Gold, Uczta Qulinarna, Naturrino, Darz Bór.​​​​​​​

 

Główna siedziba spółki znajduje się w Sokołowie Podlaskim. Zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu i Tarnowie. Spółka posiada również biuro w Warszawie.

 

Grupa SOKOŁÓW S.A. od lat jest prekursorem zmian i wyznacza nowe standardy w branży przetwórstwa mięsnego. Do produkcji wykorzystuje surowce najwyższej jakości, w dużej części pozyskiwane w ramach programów współpracy z hodowcami.

 

Produkcja odbywa się zgodnie z wymaganiami uznanych międzynarodowych standardów IFS oraz BRC. Wszystkie zakłady posiadają certyfikat ISO14001, potwierdzający spełnianie najwyższych wymagań dotyczących środowiska.

 

SOKOŁÓW S.A. od lat zajmuje wysokie pozycje w rankingach. Według Rankingu Polskich Marek dziennika rzeczpospolita, marka Sokołów jest najcenniejszą i najsilniejszą polską marką w branży mięsnej. Marki produkowane w Grupie SOKOŁÓW zdobyły m.in. nagrodę “Ulubiona Marka”, Godło “Teraz Polska”, “Nagrodę Kupców Polskich”, “Złoty Paragon” i “Przeboje FMCG”. Firma została też wyróżniona w ogólnoeurepejskim badaniu European Trusted Brands (Superbrands 2013, 2014, 2015/2016). Najnowsze marki, “Naturrino” i “Uczta qulinarna” zostały nagrodzone Złotymi Medalami Międzynarodowych targów Poznańskich.

Energotechnika logo

ENERGOTECHNIKA Sp. z o.o.

ul. Chełmżyńska 25 04-247 Warszawa

tel./fax +48 22 812 15 68

email: biuro@energotechnika.com

Projektowanie stron internetowych Warszawa: Netgraf - strony i sklepy internetowe